Nedostanete se k moři? Umíme ho nasimulovat!

Řada našich pacientů trpí chorobami, jejichž průběh pozitivně ovlivňuje pobyt u moře.

Jedná se nejvíce o lupenku nebo ekzémy, zejména atopický. V Centru dermatologie máme zařízení (TOMESA), které, do jisté míry, pobyt u moře napodobuje. Jedná se o koupele se solí z Mrtvého moře, zároveň dochází k ozářování kůže UV zářením.

Pacienti zařízení využívají především v zimních měsících, v létě odlétají k moři.

Zařízení je samozřejmě v provozu i v letním období. A je určeno především pro pacienty, u kterých došlo k náhlému zhoršení jejich kožního onemocnění, nebo došlo nově ke vzniku onemocnění.
Pokud pacient nemá možnost odletět k moři, nedostane volno apod.může docházet na „TOMESu“. Stejně tak i pacient, který se od moře vrátil, došlo u něj sice ke zlepšení ( ale ne ke zhojení projevů) může na pobyt u moře plynule navázat docházením na „TOMESu).

Více informací naleznete u nás na webu v sekci dermatologie.