Dnes slavíme Světový den fyzioterapie!

Fyzioterapie je klíč k udržení zdravého těla a mysli. Pokud trávíte celý den u počítače nebo na nohou, je důležité věnovat se svému tělu a dopřát mu potřebnou péči.

Chcete být fit a cítit se skvěle každý den? Přináším vám 5 osvědčených tipů, které vám pomohou udržet tělo v kondici a předejít zraněním!

1. Aktivní pohyb každý den

• Není nutné hned běžet maraton! Začněte třeba svižnou chůzí nebo lehkým protahováním.
  • 30 minut denně stačí na to, abyste se cítili lépe a zůstali v kondici.

2. Nezapomínejte na stretching

• Protažení není jen o flexibilitě, ale hlavně o prevenci zranění a správné funkci svalů.
  • Dopřejte si 5-10 minut po každém tréninku, vaše tělo vám poděkuje!

3. Práce s core svaly

• Silné jádro = zdravá záda a stabilní postoj!
  • Zařaďte cviky jako plank nebo cviky s vlastní vahou na posílení břicha a spodní části zad.

4. Správné držení těla

• Pamatujte, že správné držení těla nesouvisí jen se vzhledem, ale i s prevencí bolesti.
  • Věnujte pozornost své postuře při práci, sezení i stání

5. Dostatek regenerace a hydratace

• Regenerace je klíčová pro výkon i prevenci zranění.
  • Dopřejte si kvalitní spánek a nezapomeňte pít dostatek vody – vaše svaly i klouby potřebují správnou hydrataci!

Začněte už dnes a udělejte první krok k lepšímu já!

#SvětovýDenFyzioterapie#ZdravíNaPrvnímMístě#FyzioTipy#PéčeOTělo#PoliklinikaIPP#FyzioTipy#ZdravyZivotniStyl#KondiceKaždýDen