Podzimní detoxikace

Podzim je ideálním obdobím na restart a lehký detox po létě!

Po měsících plných slunce a zábavy je čas věnovat svému tělu trochu péče. Máme pro Vás několik tipů na restart...

Dýně

Podporují zdravé trávení a mohou pomoci očistit trávicí trakt od toxinů. Beta-karoten a vitamín C v dýních pomáhají chránit tělo před oxidačním stresem a podporují detoxikaci jater. Pomáhají regulovat krevní tlak a přispívají k rovnováze elektrolytů. Skvělá do polévek nebo pečená jako příloha.

Červená řepa

Obsahuje betain, který pomáhá detoxikovat a regenerovat játra. Vysoký obsah vlákniny v řepě podporuje zdravé trávení a čištění střev. Díky vysokému obsahu betalainů červená řepa chrání buňky před oxidačním stresem, stimuluje produkci enzymů a žluči, což usnadňuje odbourávání a vylučování toxinů z těla.

Jablka

Obsahují pektin, rozpustnou vlákninu, která pomáhá vylučovat toxiny z trávicího traktu a pomáhá snižovat hladinu špatného cholesterolu, což je důležité pro celkovou detoxikaci těla a zlepšuje trávení. Podporují činnost jater tím, že pomáhají rozkládat a odstraňovat toxiny. Jablka jsou bohatá na vitamín C a další antioxidanty, které pomáhají chránit buňky před poškozením volnými radikály a podporují zdravou detoxikaci.

Zázvor a kurkuma

Oba obsahují silné protizánětlivé látky (gingerol v zázvoru, kurkumin v kurkumě), které pomáhají snižovat záněty v těle. Díky svým protizánětlivým a antioxidačním vlastnostem oba posilují imunitní systém, což je klíčové během detoxikace, kdy tělo potřebuje větší ochranu a podporu při odstraňování toxinů. Zázvor a kurkuma také přispívají k čištění krve tím, že zlepšují její kvalitu a podporují oběh.

Pohyb a pitný režim

Správná hydratace je klíčem k úspěšné detoxikaci – voda pomáhá tělu vyplavovat škodliviny a udržuje vás svěží. Pravidelný pohyb zase podporuje cirkulaci a urychluje proces čištění organismu. Ať už si dopřejete svižnou procházku nebo lehké cvičení, vaše tělo vám poděkuje!

#PoliklinikaIPP #DetoxPoLete #ZdraveAPrirozene #ZdraviNaPrvnimMiste #PodzimniRestart